RETRO: Zrození zabijáka. 8. dubna 1988 debutoval Alan Shearer. Bylo mu 17, dal hattrick

Dát na začátku profesionální kariéry v Premier League hattrick, to je mokrý sen tisíce hráčů. Legendární Alan Shearer to dokázal.

Psal se 8. duben 1988 a v dresu Southamptonu vyběhl proti Arsenalu na trávník hubetý klučík. Blonďaté vlasy jemně na ježka, od pohledu drzounek.

Nikdo tehdy na stadionu nemohl tušit, že jsou očitými svědky historické chvíle. Prvních momentů budoucí legendy v anglické lize.

Klučinovi bylo přesně 17 let a 240 dnů. Na dresu měl jmenovku Shearer.

V onen památný dubnový den to nebyly jeho první minuty. Před dvěma týdny odehrál několika minutek jako náhradník proti Chelsea. V základu ale vyběhl poprvé právě 8. dubna 1988. „Já ale za svůj opravdový start považuji právě zápas proti Arsenalu,“ říká sám Shearer.

Podívejte se a přečtěte si také

RETRO: Co je to za cucáka? Fanoušci Liverpoolu nevěděli, koho to kouč posílá na hřiště

V utkání ukázal, že Southampton vychoval zabijáka. Hostům dal hattrick a výrazně pomohl k výhře domácích 4:2.

Až do konce své kariéry ve střílení krásných branek nepřestal. Stal se regulérní mašinou na góly.

Jako bonus vám nabízíme krátký sestřih těch nejkrásnějších branek Alana Shearea. A že jich bylo ...

Za Southamtopn, Blackburn a Newcastle dal dohromady 260 ligových branek. Žádný jiný fotbalista se mu ani nepřiblížil. Druhý v historickém žebříčku je Wayne Rooney, který se „pomalu“ blíží ke dvěma stovkám gólů.

HRÁČI: Já mládnu. Zlatan Ibrahimovič baví fanoušky srovnáním s Bejmaminem Buttonem