ZRANĚNÍ: Skleněný Rosický v roce 2016 hrál jen 7 zápasů, celkem slaboučkých 397 minut


02.01.2017 - 12:11:44

Ohraná písnička. Zraněný Rosický se těší na návrat, aby se znovu zranil. Přesně takový byl rok 2016 v podání kapitána české reprezentace.

 

Připravili jsme malé shrnutí roku Tomáše Rosického.

Po vážném zranění kolene se Rosický vrátil 30. ledna na trávník v barvách Arsenalu. Po 220 nekonečných dnech na marodce kvůli koleni. Odehrál 18 minut utkání FA Cupu a opět se zranil. Tentokrát si natrhl stehenní sval.

Léčba byla složitá, ale Rosický se uzdravil v dubnu. Trenér Wenger ho nechal rozehrát za juniorku Arsenalu. První dva zápasy hrál Rosa jeden poločas, třetí mač už zvládl celých 90 minut.

Podívejte se a přečtěte si také

RETRO: Kterak Bony válel za Spartu. Za 2,5 roku dal 30 gólů a klubu vydělal 150 milionů

Tato minimální herní vytíženost stačila trenérovi Vrbovi, aby hráče nominoval na EURO 2016. Na turnaji to vypadalo, že se těší zdraví, ale tělo opět zklamalo. Ve druhém zápase skupiny proti Chorvatsku si Rosický znovu zranil stehenní sval. „Mám malinkou trhlinu ve svalu, která mě nepustí do hry,“ litoval po utkání.

Do Londýna se Rosický už nevracel. Sparta ho s velkou slávou ohlásila jako novou posilu. Rosický si řekl o plat blížící se milionu korun měsíčně. Velký comeback se blížil.

Rosický nastoupil v září na Letné na závěr utkání proti Boleslavi. Tribuna byla na nohou, legenda se vrátila. Jenže tak slavné to nebylo. Rosický uznal, že ještě nemá kondici a v tichosti na ní pracoval. Sparta mlžila, o Rosickém se mluvilo co nejméně.

Podívejte se a přečtěte si také

TOP: 3 bohové s nejvyšší hodnotou na konci kariéry aneb Nedvěd a spol. ještě mohli hrát

„Tomáš s námi trénoval, ale trošku se mu obnovilo starší zranění,“ prozradil na konci září tehdejší kouč Sparty Ščastný. Od té doby Rosa nehraje.

Měl by Rosický ukončit kariéru? Stojí to Spartě za to? Na jaře by se mohl záložník pokusit o restart. Nyní se individuálně připravuje a chce stihnout jarní část sezóny. „Mělo by to být dobré,“ doufá Rosa.

Rok 2016 Tomáše Rosického
Tým Zápasy Minuty Góly
Arsenal (první tým) 1 20 0
Arsenal (juniorka) 3 180 0
Česká reprezentace 2 178 0
Sparta 1 19 0
CELKEM 7 397 0
 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8718
 
ID: 8657
 
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře