HRÁČI: Ibrahimovič vyhrál soud. Švédský lékař dostal za urážku Zlatana pokutu


09.01.2017 - 18:37:46

Zlatan Ibrahimovič uspěl v soudní líčení proti lékaři, který veřejně prohlásil, že fotbalista před lety MUSEL dopovat.  

 

Kauzu spustil vloni atletický trenér a lékař Ulf Karlsson (na snímku nahoře) na odborné konferenci ve švédském městě Varmlands. Prohlásil, že reprezentant a útočník PSG v dobách svého působení v Juventusu Turín podle jasných indicií dopoval.

„Změna stavby těla Zlatana Ibrahimovče během jeho působení v Turíně byla velmi podezřelá,“ prohlásil lékař Ulf Karlsson, který se dlouhá léta pohybuje ve švédském sportu.

Úzce spolupracoval se švédským atletickém týmem, vedl ho dokonce na olympijských hrách, často pořádá různé přednášky. Svoji hypotézu postavil na tvrzení o Zlatanově zcela netypickém a rychlém nabrání svalové hmoty.

„Za šest měsíců v Juventusu nabral deset kilogramů svalové hmoty. Myslím, že bez použití zakázných látek není něco takového v tak krátkém časovém období možné,“ citovala agentura NWT Karlssona.

Karlsson samozřejmě připomenul i fakt, že lékař, který tehdy před lety v Juventusu působil, měl právě kvůli dopingu problémy se soudy.

Ibrahimovič reagoval okamžitě. „Dám ho k soudu,“ prohlásil hráč, který ve své kariéře nikdy nebyl na doping pozitivně testován.

Podívejte se a přečtěte si také

VIDEO: Neznámý amatér ohromil svět. Takový gól by nedokázal trefit Messi ani Lavi

Po necelém roce soud skončil. A jasnou výhrou Ibrahimoviče. Soudce senátu ve švédském Karlstadu měl jasno. „ Ulf Karlsson skutečně vzbudil dojem, že Zlatan během svého působení v Juventusu dopoval, aniž byl schopen doložit jakékoliv důkazy,“ řekl soudce a v rozsudku potvrdil, že lékař Ulf Karlsson se dopustil jasné urážky na cti Zlatana Ibrahimoviče.

Karlsson se tak musí veřejně omluvit a současně zaplatit pokutu 24 000 švédských korun, v přepočtu necelých sedmdesát tisíc českých korun.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: 7 novinek z přestupového trhu. Lewa mohl vydělávat nejvíc na světě. Čínu odmítl

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8719
 
ID: 8660
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře