ROZHODČÍ: Zářez? Sázky? Bývalý ligový sudí pískl proti Liberci 3 penalty během 6 minut


13.04.2016 - 18:14:23

Tři penalty proti jednomu týmu, z toho jednu neproměněnou nechal rozhodčí opakovat. Ano, i to se děje v české dorostenecké lize.  

 

Víkendový zápas dorostenecké nejvyšší soutěže mezi Českými Budějovicemi a Libercem (4:0) měl skandální průběh.

Bývalý ligový rozhodčí Milan Makovička ve druhém poločase v rozmezí šesti minut nařídil proti hostům TŘI penalty. Když jednu z nich domácí neproměnili, nechal ji opakovat.

Na výjimečný zápas upozornil novináře Miroslav Pelta, když právě tento zápas v rozhovoru s novináři označil jako „nestandardní“, protože si přímo jemu po utkání stěžovali zástupci Liberce.

Z utkání zatím není dostupný videozáznam k posouzení, zda rozhodčí Makovička postupoval správně.

Názor hostů na posouzení situací poměrně ale jasně shrnuje perlička ze zápisu. Po třetí penaltě totiž neudržel nervy na uzdě hostující vedoucí Lukáš Macháček. „Hajzle jeden, jděte všichni do prdele,“ počastoval rozhodčího peprnou nadávkou. Sudí ho pochopitelně okamžitě z lavičky vykázal a jeho kritiku napsal do zápisu.

Celý zápis si prohlédněte ZDE

Něco podobného se už v českém utkání dorostenecké ligy stalo. Ano, spousta fanoušků si to pamatuje. Rozhodčí Tomáš Lakomý v dorosteneckém utkání Baník Ostrava – Slovácko nechal nastavovat dlouhých dvanáct minut, aby mohl nařídit penaltu.

Podezření, že tehdy jednal na přání sázkařského gangu, přimělo šéfy fotbalu k okamžité reakci. Lakomý skončil v lize a zamířil až do okresního přeboru.

Podívejte se a přečtěte si také

ROZHODČÍ: Nejlepší práce se sprejem v historii. Sudího ocenily tribuny hromovým aplausem

Aniž bychom chtěli COKOLIV naznačovat nebo snad dokonce sudího Makovičku spojovat se sázkařskými gangy (chraň bůh), dovolujeme si poznamenat několik postřehů... Necháme na vás, jaký si z toho vyvodíte názor ...

1. Sázařské gangy velmi často sázejí na počet branek v utkání …

2. Ještě větší kurzy jsou na to, že určitý počet branek, třeba 3 a více, padne od 15. minuty nebo ve druhém poločase …

3. Sudí Makovička velmi dobře zná Michala Káníka, jehož jméno nejen novináři, ale i policisté právě s podezřelými sázkami spojují …

4. Oba dva chlapci pocházejí z jihočeského kraje …

Znovu zdůrazňujeme: jistě to je jen a jen náhoda, penalty byly tutové a Makovička pískal férově. Jinak to prostě být nemohlo. Olééééé

Podívejte se a přečtěte si také

ROZHODČÍ: Královec bude pískat Evropskou ligu. Na Spartu přijede známý Angličan

Závěrem přepis sms zprávy, kterou dostal předloni mladý gólman Táborska Lukáš Varyš. Jeho případ objevil deník Aktuálně.cz. Mladík případ nahlásil.

„Ahoj, nechtěl by jsi si přivydělat? Koukal jsem a jedete do Olomouce, mám pro Tebe nabídku, nemusíte prohrát, můžete vyhrát i remizovat stačí, když padnou 4 góly po 15. minutě, dostali by jste 5-6000 E, můžeš do toho vzít i více lidí, nemusíš mít strach, kdybys chtěl sešli by jsme se.“

Je tutově jen náhoda, že ve víkendovém mači v Českých Budějovicích padly čtyři branky po 15. minutě … Fakt to tak bude. 

Podívejte se a přečtěte si také

ROZHODČÍ: 10 věrných sudích Romana Berbra aneb Armáda služebníků mocného estébáka

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8719
 
ID: 8659
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře