PŘÍBĚH: Věrný fanoušek Citizens má kérku s logem United. Udělal to pro svého syna


02.12.2016 - 14:34:00

Ani ta největší rivalita mezi fanoušky nemá místo, kdy jde o život. V tomto případě o život malého kluka. 

 

Fanoušek Manchesteru City Mark Pinder udělal výjimečnou věc. Na svoji nohu si nechal vytetovat klubový znak městského rivala Manchesteru United.

Ne, nebyl opilý, ani nešlo o žádnou sázku. Chtěl jen vybrat co nejvíce peněz na léčebné procedury pro svého těžce nemocného syna.

Podívejte se a přečtěte si také

PŘÍBĚH: Benny Köhler to dokázal. Union s nadšením vítá oporu, která porazila rakovinu

Můj syn Kirk trpí svalovou dystrofií, sám už ani nezvedne ruce. Řekl jsem si, že když spojím všechny fanoušky Manchesteru bez ohledu na klubovou příslušnost a vyzvu je, aby pomohli, tak to společně dokážeme. Nechal jsem si proto vytetovat znak United, aby lidé věděli, že fotbal není zase tak důležitý, když jde o zdraví dítěte. Není nic horšího než sledovat, jak se váš syn trápí a vy mu nemůžete pomoci,“ citovala anglická média Marka Pindera.

Podívejte se a přečtěte si také

PŘÍBĚH: Charles Coridon. Zapomenutý génius, který vstřelil nejkrásnější gól Ligy mistrů

A jeho výzva zafungovala. Do sbírky přispěly stovky fanoušků bez ohledu na to, jestli fandí rudým nebo modrým. Pinder vybral deset tisíc liber.

Peníze dáme nadaci, která pomáhá dětem, bojujícím se stejnou nemocí jako Kirk. Nadace pomůže nejen jemu, ale i dalším. Děkuji všem fanouškům, je krásné vědět, že si fanoušci uvědomují hodnotu lidského zdraví a dokáží se povznést nad klubovou rivalitu,“ uzavřel Mark Pinder.

Podívejte se a přečtěte si také

PŘÍBĚHY SEZONY: Tsunami mu vzala rodinu. Ujal se ho Ronaldo, teď hraje za Sporting

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8717
 
ID: 8659
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře