TOP 5 fotbalistů světa s nejvíce trofejemi. Všichni hráli nebo hrají za Barcelonu

05.03.2017 - 14:25:49

Jestli jsou góly kořením fotbalu, tak trofeje jsou jeho smyslem. Hlavním měřítkem úspěšné kariéry fotbalisty jsou týmové trofeje. Ale kdo jich má nejvíc?

Vybrali jsme pětici neúspěšnějších fotbalistů planety, kteří ještě běhají po trávnících. Mají jedno společného - v jisté době byli všichni v jednom týmu. Společně hájili barvy Barcelony.

Není se divu, že tituly získali i díky Barce. Katalánský klub totiž vyhrál v tomto tisíciletí už 29 trofejí.

Najdete je na následujících slajdech

Předchozí

Následující

1/5

5. Lionel Messi, 28 trofejí

Božský Leo válí za Barcu už od sezóny 2004/05, kdy se radoval ze své první trofeje. Hned v další sezóně měl už stabilnější místo v kádru a byl u historicky druhého titulu Barcy v Lize mistrů.

Zatímco v Barceloně sbírá trofej za trofejí, s reprezentací Argentiny na vrchol nedosáhl. Nejblíže byl v roce 2014, když se musel po finále mistrovství světa poklonit Německu.