PŘÍBĚH: Tohle je nejmenší fotbalový profík světa. Mohl by klidně žít v hobitím domečku


21.12.2016 - 10:20:47

I když měříte o něco více než kuchyňská stolička, můžete hrát skvěle fotbal. Dobrým příkladem je Argentinec Daniel Villalva.

 

Jihoamerický štírek patří mezi nejmenší aktivní fotbalisty planety, kteří si vydělávají v profesionálním fotbale v některé prvoligové soutěži. K automatu na kafe potřebuje stoličku. Ale fotbal hraje prcek Villalva parádně

Kolik měří? Hodně málo, i Messi je proti němu pořádný čahoun. Co zdroj, to většinou jiný údaj. Někde se uvádí 155 centimetrů, jinde od dva tři více. Podle respektovaného portálu transfermarkt.de má pouze 152 centimetrů.

Mimochodem, více vyrostly i některé světoznámé „pidicelebrity“ jako Lady Gaga (155), Prince (158) nebo třeba Kim Kardashian (159).

Jestli to pro Villalvu představuje problém? Kdepak. „Jeho krátké silné nohy a nízko položené těžiště mu dávají na trávníku velkou výhodu. Jistá podoba s Messim je neoddiskutovatelná,“ řekl prezident River Plate Daniel Passarella.

Právě v tomto legendární argentinském klubu Villalva začínal. Od roku 2014 hraje v Mexiku za Veracruz.

Podívejte se a přečtěte si také

TRENÉŘI: Jeho hráči jezdí na trénink v luxusních kárách, Jürgen Klopp na autě šetří

O Villalvu se v minulosti zajímaly některé velké evropské kluby. Hráče chtěl získat i Manchester United, ale nepochodil. „Jsem v klidu, hlava se mi z toho nezamotá. Jsem rád, že můžu být v River Plate. Chci mu pomoct k titulu,“ vykládal v roce 2009, když za něj Red Devils údajně nabízeli pět milionů liber.

Dnes možná lituje. Kariéra se nevyvíjí určitě podle jeho představ. Nicméně talent má. O tom svědčí i fakt, že se stal vůbec nejmladším hráčem v historii River Plate, který naskočil za první tým. 

This text will be replaced

Podívejte se a přečtěte si také

ZÁBAVA: Každých 5 cenťáků dobrých … Ronaldo se s týmem zásadně fotí na špičkách

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8718
 
ID: 8658
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře