RETRO: Kterak Bony válel za Spartu. Za 2,5 roku dal 30 gólů a klubu vydělal 150 milionů


30.12.2016 - 18:40:55

Wilfried Bony odešel ze Sparty před více než pěti lety. Ale jeho stopa v českém fotbale je stále vidět. Připomeňte si jeho nejlepší kousky za Spartu.

 

Pražský klub si Bonyho přivedl z Pobřeží slonoviny na podzim roku 2007. Sparta měla pořádnou kliku, protože útočník nejprve zkoušel štěstí v Liverpoolu, ale trenér Benítez ho poslal zpátky domů.

První půlrok strávil Bony ještě v béčku Sparty, ale od léta 2008 už byl plnohodnotným hráčem prvního týmu. V sezoně 2010/11 válel na české i evropské scéně. Když byl jednu dobu nejlepším střelcem Evropské ligy, nabídky se jen hrnuly.

Sparta nakonec v zimě 2011 neodolala volání Vitesse, které položilo na stůl sto milionů korun. Vedení ACS ale docházelo, jak skvělého hráče pouští pryč.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: 7 novinek z přestupového trhu. Barcelona se zajímá o obránce Chelsea

Což se později potvrdilo. Swansea City si sáhl hluboko do kasy a za hráče zaplatil 12 milionů liber. Spartě díky tomu připadl slušný podíl ve výši asi 49 milionů korun.

Následující video vám připomene, jaké kousky Bony předváděl ve Spartě.

Když Bony ze Sparty odcházel, bylo mu teprve dvaadvacet, ale Gambrinus liga mu byla malá. Celkově nastřílel za Spartu třicet gólů v pětasedmdesáti oficiálních zápasech.

Podívejte se a přečtěte si také

10 nejdražších hráčů, kterým v létě končí smlouva a oni zatím neví, kde budou hrát
 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8717
 
ID: 8657
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře