PŘÍBĚH: Seznamte se, tohle je FC Canelas 2010 - klub rváčů. Nikdo s nimi nechce hrát


07.05.2017 - 07:46:35

Portugalský klub má unikátní raritu. Klub drsňáků a rváčů, proti kterému nikdo nechce hrát. Soupeři raději platí pokuty za kontumace.  

 

FC Canelas 2010 hraje čtvrtou divizi – poloamatérskou soutěž. Její kádr tvoří převážně chlapíci, kteří se hlásí k ultras Porta. A jsou to pořádní řízci.

Aktuálně má klub problém. Kvůli násilnému chování v zápasech, zastrašování a tvrdým zákrokům s nimi nikdo nechce hrát.

Kung-fu kopy, šlapáky, někteří hráči dokonce mluví o vyhrožování jejich rodinám ze strany některých plejerů z Canelas. Polovina kádru vypadá jako kulturisté.

Řídit zápasy Canelas odmítají také sudí. „Pochopitelně mají strach. Oni rozhodčí zastrašují, aby do zápisů nic nepsali,“ řekl před časem Manuel Gomez, prezident konkurenčního klubu FC Grijo.

Kapitánem Canelas 2010 je známý výtržník Fernando Madureira (na snímku níže). Právě je šéfem fanklubu Porto Super Dragons. Buďte si jistý, že pokud se na stadion Porta něco „semele“, jsou Draci u toho.

On sám obavy soupeřů nechápe. „Nejsme tak špatní, jak nás malují. Nikdo z nás si na zápas nebere tyče nebo nože. Fotbal je kontaktní sport, na nižších úrovních byl vždy tvrdý,“ citovala portugalská média Madureiru.  

Soupeři raději dobrovolně zaplatí pokutu (cca 750 euro) a souhlasí předem s kontumací než aby proti nim nastoupili.

Jak takový fotbal v jejich podání vypadá, to se podívejte na přiloženém videu. 


Canelas má bilanci lepší než Real Madrid. Posledních dvanáct zápasů klub vyhrál. Všechny kontumačně.

Aféru už řeší portugalský svaz, lze očekávat, že klub ze svých soutěží vyloučí.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: 5 novinek z přestupového trhu. V Manchesteru se chystá velká přestupová bomba

Do světel „reflektorů“ celé Evropy dostala FC Canelas dubnová příhoda z utkání proti Rio Tinto, kdy na hřiště musela i policie. 

Hned po dvou minutách sledovali fanoušci bizarní scénu, které jindy bývají k vidění spíše v jihoamerických „okresních“ soutěžích.

Domácí útočník Marco Gonçalves po souboji podle záznamu udeřil jednoho ze soupeřů rukou do obličeje. Rozhodčí Jose Rodrigues jeho hrubé nesportovní chování viděl a okamžitě tasil červenou kartu.

Udělal ale jednu zásadní chybu, přiběhl k útočníkovi až příliš blízko. Gonçalves sudího okamžitě napadl a posléze ho trefil brutálním kung-fu kolenem přímo do hlavy.


Z klubu hráče okamžitě vyhodili, od disciplinární komise dostal Marco Gonçalves doživotní zákaz. Zahraje si tak maximálně doma na zahradě. Rovnou ze hřiště ho do kabin odvedli policisté.

Podívejte se a přečtěte si také

ROZHODČÍ: Krásná asistentka si na zápas nevzala podprsenku. Fanoušci i hráči šíleli

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8717
 
ID: 8658
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře