ROZHODČÍ: Rezek mi zničil kariéru, už toho českého simulanta nechci vidět, vzpomíná Blom


12.05.2017 - 15:52:31

Holandský rozhodčí Kevin Blom v obsáhlém rozhovoru pro sportovní deník Sportwereld zavzpomínal na nejhorší moment své kariéry. Konkrétně na letecký den Jana Rezka ve Skotsku.

 

Český fotbalista mu i tři roky po památném utkání, kde Češi na úkor Skotska postoupili do baráže ME 2012, leží v žaludku.

Pro ambiciózního sudího se stal kvalifikační zápas Skotsko – Česko (2:2) jeho noční můrou. Dne 3. září 2011 se totiž podle jeho vlastní slov naprosto zhroutilo vše, co dlouhá léta budoval.

Nebýt Rezka, je velmi pravděpodobné, že by Blom pískal na EURU 2012 i MS v Brazílii. Tehdy totiž patřil mezi nejlépe a nejčastěji obsazované rozhodčí Evropy.

Podívejte se a přečtěte si také

BLOG: Tvrdík versus Berbr. Jako kdyby Chramosta vyzval na souboj Klička

„Simuloval. Vědomě, úmyslně. Pokud uděláte takový podvod v hospodě, okamžitě dostanete ránu. Když jsem viděl záznam, můj svět se zhroutil,“ popsal osudové chvíle holandský sudí.

Blom tehdy patřil mezi elitu. Jezdil pravidelně na nejtěžší zápasy evropských pohárů, komise rozhodčích s ním počítala mezi vyvolené.  Herecká etuda Jan Rezka ale jeho ambice rozmetala jako dělostřelecký granát.

V rozhovoru popsal tehdejší večer téměř minutu po minutě. „Po utkání jsme dostali od zástupců skotského svazu nějaké dárkové předměty. Ale na jejich tvářích byla frustrace patrná. Chvíli po utkání jsem dostal SMS zprávu od Marka Wotta, který pracuje v sídle tamního svazu. „Mám špatné zprávy, napsal. Čech simuloval, nám jsi jasnou penaltu nepískl,“ stálo na displeji telefonu.

Podívejte se a přečtěte si také

BLOG: 5 kroků k očistě českého fotbalu aneb Noční můra estebáka Romana Berbra

Obvyklý rituál, kdy rozhodčí večeří společně v některé z lepších restaurací ve městě, se tehdy nekonal. „Bylo nám taktně naznačeno, že by bylo lepší zůstat v hotelu. V noci jsem si pustil video z toho zápasu. A už neusnul. Věděl jsem, že je konec.“

Dva dny čekal s obavami na telefon zástupců komise rozhodčích. A ten skutečně přišel, zazvonil Pierluigi Collina, šéf komise. „Začal jako trenér nebo otec. Říkal, že se mu to stalo také, že to prožil. Že musím být silný.“ Collinovo chlácholení bylo ovšem spíše diplomaticky míněno. Vzápětí totiž Blom skončil v Lize mistrů, sestoupil do nižší kategorie sudích.

„Už je to za mnou a já věřím, že lepší chvíle přijdou. Pořád jsem ambiciózní. Bral jsem to jako kdybych prodělal autonehodu. Člověk se z toho musí dostat. Byl jsem přesvědčený, že se vrátím. Bude zase lépe. Ale českého hráče Jana Rezka už potkat nikdy nechci,“ uzavřel rozhovor sudí Kevin Blom.

Na obě penaltové situace tohoto zápasu se můžete podívat níže.

Podívejte se a přečtěte si také

VIDEO: Tohle umí Vinicius Junior. V 16 zvládá prakticky všechno, chystá se do Realu

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8718
 
ID: 8658
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře