ROZHODČÍ: Peníze, peníze. Fanoušci Olomouce měli jasno, sudí Lerch zápas zprasil


27.02.2016 - 20:19:25

Česká fotbalová liga má opět jednu velkou ostudu. Sudí Ondřej Lerch společně s asistentem Fišerem předvedli v Olomouci nechutný paskvil.  

 

Pokud sledoval utkání Olomouc – Plzeň nezaujatý divák, mohl po jeho konci vynést několik závěrů.

a) Plzeň hrála mimořádně bídně …

b) Olomouc překvapila, i v deseti hráčích si dokázala vytvořit šance..

c) Největší ostudou zápasu byl sudí Lerch i jeho asistent Fišer.

Co se vlastně v Olomouci stalo?

Nejprve asistent Fišer neuznal Plzni branku kvůli tomu, že z jeho pohledu byl před centrem míč celým objemem za brankovou čáru. Ani opakovaný záznam to neprokázal. Nutno ale dodat, že kamera nebyla na úrovni lajny.

Posléze pískl Lerch penaltu za zákrok Hály. Byla to penalta přísná, Hála ale na soupeře sáhl.

Radakovič dostal žlutou kartu. Ano, protihráče zasáhl loktem, faul to byl, ovšem hráči nebyli ve výskoku, červená to byla přísná, nicméně v souladu se současným trendem pravidel fotbalu „chránit zdraví“ hráčů.

Podívejte se a přečtěte si také

VIDEO: Kriste bože, tohle muselo šíleně bolet. Benitez spadl a jeho loket váhu nevydržel

Co ale Lerch neobhájí, to je žlutá karta, kterou hned následně udělal Hálovi. Ten na sudího sáhl a Lerch okamžitě reagoval.

Na záběrech bylo jasně vidět, jak ho atak olomouckého Hály vytočil, s pohledem upřeným právě na Hálu vytáhl žlutou a ukázal mu ji. Nicméně v tu chvíli zapomněl, že už jednu má a nechal ho hrát. Čtvrtý sudí hned pro komentátory přispěchal s vysvětlením, že žlutou dal Lerch Vepřekovi, který se „ochomejtal“ poblíž.

Pokud tohle Lerchovi projde, bude to výsměch, který nemá obdoby. Navíc pro Vepřeka znamená tato Hálova žlutá karta  stopku do možná klíčového souboje o záchranu Jihlavě

To ale ještě nebyl šarádě rozhodčích konec.

Podívejte se a přečtěte si také

BLOG: Berbr s Damkovou si nabíhají na vidle. Soud se sudím se může stát jejich gilotinou

Domácí se u v deseti hráčích dostali do tlaku, měli šance. Jednu z nich zmařil asistent Fišer mávnutím ofsajdu, který podle opakovaného záběru nebyl o TŘI metry. No hnus.

Finále obstaral opět Lerch. Při rohovém kopu odpískal „jistící“ útočný faul „nikdonevikoho“ z Olomouckých. Hráči se pošťuchovali, ovšem žádný z domácích hráčů nefauloval, pokud někdo, tak spíše hostující obránci.

Lerch prostě nechtěl, aby Olomouc vyrovnala.

Skandování fanoušků Olomouce „peníze, peníze“, lze rozumět.

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8716
 
ID: 8657
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře