PŘÍBĚH: Od čtrnáctky k jedničce. Kterak Palmer v jediné sezoně vystřídal všechna čísla


29.04.2017 - 13:03:49

Hezký fotbalový příběh napsal před lety záložník Watfordu Steve Palmer. V sezoně vystřídal všechna čísla na dresu.  

 

Začalo to poměrně nevinně. Palmer odstartoval sezonu 1997/98 na lavičce náhradníků. V prvním zápasech ročníku nastupoval z pozice střídajícího hráče. Jednou měl na dresu dvanáctku, podruhé čtrnáctku.

Tehdy ještě kluby musely povinně využívat čísla od jedničky do osmnáctky, v základu pak dresy 1-11. Tudíž se čísla měnila podle toho, kdo právě hrál.

Posléze se záložník protlačil do základní sestavy. První mač odehrál s osmičkou, pak si vzal svoji „tradiční“ pětku, ještě v říjnu ale nastoupil také ve dvojce. Pak se zranil a po návratu opět začínal na lavičce. S třináctkou.

V lednových zápasech už si Palmer, trenér Graham Taylor i hráči uvědomili, že mohou sérii dojet se vším všudy.

Taylor tak posílal Palmera do zápasů s šestkou, jedenáctkou, čtverkou a trojkou. V dubnu přišla na řadu desítka a sedmička.

Zbývaly dva poslední mače. Doma proti Bournemouth a venkovní výjezd na hřiště Fulhamu. Palmer v sezoně ještě neměl devítku a pochopitelně jedničku.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: 5 novinek z přestupového trhu. Douglas Costa chce změnu, Diego jednal s agentem

Ovšem jak vyzrát na regule, kdy bylo jasně dáno, že jedničku musí mít brankář? Borci z Watfordu si poradili.

Využili toho, že tehdejší fotbalová pravidla umožňovala výměnu postu hráč/brankář, jejíž součástí byla i výměna dresů. To již dnes možné není, před dvaceti lety to ale sudí mohli povolit

Palmer tak proti Bournemouth vyběhl na trávník coby brankář. Ano, skutečně se postavil do branky s jedničkou na zádech. Měl kliku, proto Watford vyhrál los a zahrával tak zahajovací výkop.

Jeho spoluhráči okamžitě nakopli míč co nejdál, aby si Palmer s brankářem Alecem Chamberlainem stihli ihned vyměnit dresy i posty. Zvládli to rychle.

Zbýval tak poslední zápas ve Fulhamu. Tam Palmer nastoupil s devítkou a zkompletoval tak kuriózní sérii, která nemá v historii fotbalu obdobu.

Závěrečný zápas byl pro záložníka cenný i z toho důvodu, že díky vítězství 2:1 si Watford zajistil postup do vyšší soutěže.  

Podívejte se a přečtěte si také

RETRO: Tragédie Stevieho Gerrarda. 27. dubna 2014 uklouzl a naděje Reds na titul pohasly
 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8718
 
ID: 8660
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře