ROZHODČÍ: Německo znechutila skandální penalta. Sudí ji pískl pro nenáviděné Lipsko

05.12.2016 - 13:47:08

Bundesliga řeší skandál. Rozhodčí odpískal pro „padoucha“ neuvěřitelnou penaltu. A všemi ostatními nenáviděné Lipsko dál vede tabulku.

Nováčka německé ligy nepřívítala Bundesliga s nadšením. Klub, sponzorovaný Red Bullem, vyvolal u západních sousedů obrovskou tsunami nevole.

Kam RB Lipsko (oficiálně v názvu mír Red Bull nesmí) přijede, tam se jeho hráči setkávají s ohlušujícím pískotem.

Fanoušci dobře vnímají, že Lipsko je ve srovnání s ostatnímu kluby přece jen „jiné“. Zatímco Bayern, Borussia a další týmy jsou v majetku samotných fanoušků, v Lipsku má bezpochyby hlavní slovo movitý sponzor. A to v Německu lidem hodně vadí.

Nicméně přízeň sudích Lipsko má. Dokládá to „šílená“ penalta, kterou sudí odpískal proti Schalke už ve druhé minutě víkendového zápasu.

Podívejte se a přečtěte si také

ROZHODČÍ: Sudí Oliver ušetřil Roja. Ten mě jít za prasácký šlapák v 16. minutě do sprchy

Domácí Werner měl dostat žlutou kartu, místo toho zahrával pokutový kop a dostal svůj tým do vedení. Ano, domácí obránce po něm „jemně“ sáhnul, ovšem hráč se skácel později, když nechutně nafilmoval zásah brankáře. Lipsko vyhrálo 2:1 a dál vede Bundesligu před Bayernem.

Filmová etuda vyvolala v Německu velkou debatu o zavedení videa. I sám šéf sudích Michael Fröhlich připustil, že v tomto případě by rozhodně video pomohlo. Současně však k nevoli příznivců šéfové německého fotbalu oznámili, že Timo Werner nebude za simulování trestán.

RETRO: Aguëro nesejmul Luize poprvé. Před 3 roky Leváka Boba pořádně podupal