HRÁČI: Nejstaršímu soupeři Gigi Buffona táhne na šedesát, nejmladší ani není plnoletý


04.05.2017 - 13:27:13

Gigi Buffon, to je legenda, která v aktuálním fotbale nemá obdobu. Pohled na jeho „protivníky“ vás o tom jasně přesvědčí.  

 

Italský brankář před několika dny pobavil novináře vtipným komentem na téma aktuálně největší zbraně Monaka, mladíčka Juliana Mbappého.

Ten teprve v osmnácti letech válí za knížecí klub, střílí branky v Lize mistrů a jako možnou posilu ho zvažují skauti největších klubů světa.

„Hrál jsem proti fotbalistům, kteří se narodili v padesátých letech, teď hraju proti klučíkům, narozeným na přelomu nového tisíciletí. No není to krása,“ vtipkoval Buffon.

Nikterak se nemýlil.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: Zlatan byl na operaci v USA. Jeho agent potvrdil, že Ibra se chce vrátit brzy

Buffon debutoval v dresu Parmy v italské nejvyšší soutěži v roce 1995. Nastoupil tehdy proti Milánu a udržel čisté konto. Na trávníku se v následujícím sezoně potkal například s Pietro Vierchowodem. Legendární stoper má v „občance“ datum narození 6. dubna 1959.

V sezoně 1996, když Buffon hrál ligu pravidelně, měl italský stoper (hrál tehdy za AC Milán) tedy sedmatřicet let.

Naopak nejmladšími soupeři Buffona je právě francouzská naděje Mbappé (narodil se 20. 12. 1998) a především jeho budoucí nástupce v národním týmu, klenot AC Gianluigi Donnarumma (narozen 25. února 1999).

Na soupeře, narozeného v novém tisíciletí, si tak zatím Buffon musí ještě chvíli počkat. Jelikož ale sám potvrdil, že chce chytat nejméně do MS 2018, lze očekávat, že tahle chvíle přijde co nevidět.

Podívejte se a přečtěte si také

BLOG: 7 aktuálních hlášek fotbalových osobností. Buffon bilancoval, je to parádní příběh

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8717
 
ID: 8660
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře