PŘÍBĚH: Nejstarší fotbalista přelstil zákeřnou rakovinu a stále obouvá milované kopačky


13.12.2016 - 12:32:56

PŘÍBĚH /Nejstaršímu fotbalistovi Anglie je osmdesát. Vitálního chlapíka nezastavilo nikdy žádné zranění. Vytrval, i když mu našli rakovinu.

 

Dickie Borthwick hraje fotbal na amatérské úrovni už od roku 1947. Během té proklatě dlouhé doby nehrál pravidelně jen opravdu minimálně.

Veterán Dickie přestane kopat do míče jedině, pokud zemře. Jiný důvod, proč nejít si zahrát, nezná. V říjnu 2012 mu zjistili rakovinu prostaty. V dubnu následujícího roku už zase oblékl dres a kopačky.

Podívejte se a přečtěte si také

KLUBY: Brazilská disciplinárka napařila kvůli neodehranému zápasu Chapecoense pokutu

„Hrál jsem na umělém hřišti za Wyke Rangers a tvrdě jsem se srazil s protihráčem. Měl jsem dva týdny bolesti páteře, tak jsem šel k doktorovi,“ vyprávěl pan Borthwick novinářům.

Lékař mu preventivně odebral vzorek krve,udělal další testy a během následující návštěvy mu sdělil: „Máte rakovinu.“

„Naštěstí rakovina nezničila prostatu. Byl jsem v šoku, ale řekli mi, že se to dá léčit. Ulevilo se mi,“ řekl veterán.

Po úspěšném vyléčení se Dickie vrátil k milovanému fotbalu. „Už v prvním zápase jsem se cítil dobře. Chyběl mi fotbal, byl jsem zvyklý hrát každé dva týdny,“ prozradil fotbalista.

Veterán nikdy nehrál fotbal na žádné špičkové úrovni. Jeho nejvyšším úspěchem byla desátá liga. Teď už ani oficiálně nehraje za žádný tým (jeho mužstvo se rozpadlo), tak alespoň nastupuje k přátelákům a charitativním utkáním. Fotbal se stal jeho způsobem života, jeho životem. „Dokonce i v mém věku,“ dodal.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: Kdo je Ricardo Izecson dos Santos Leite? Skutečná jména 12 brazilských hvězd

„Nikdy jsem nedostal červenou kartu,“ řekl anglickému tisku. „Jsem přísný, ale fér. Prostě jen miluju hrát celých devadesát minut. Tak často, dokud to jde. Chci hrát, dokud mě nohy unesou.“

„Lidé se mě ptají na tajemství, jak to dělám. Odpověď je snadná – odhodlání,“ prozradil. „Je to trochu jako plavat v kanálu La Manche. Stačí jen vytrvat.“

Podívejte se a přečtěte si také

VÝBĚR: 20 nejdražších posil všech klubů Premier League. Jak naplňují očekávání?
 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8717
 
ID: 8657
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře