RETRO: Kterak Zidane sám porazil až zesměšnil Brazílii. Nejlepší výkon hráče v historii


25.04.2017 - 10:40:16

Zidane si udělal z protihráčů trhací kalendář. To je ještě slabé slovo. Roberto Carlos, Kaka, Ronaldo, Ronaldinho i Ze Roberto si museli připadat jako „parta na obírání lipového květu“.

 

Když nastupovali na mistrovství světa 2006 ke vzájemnému zápasu Brazilci proti Francii, těšili se diváci na krásné technické finty Kanárků.

Dočkali se. Nikoliv ovšem od hráčů ve žlutém, ale od jednoho chlapíka v bílém dresu. Výkon Zidana v tomto čtvrfinálovém utkání řadí odborníci mezi nejlepší individuální výkony jednoho hráče v historii světových šampionátů.

Francouzský záložník podal virtuózní výkon, zřejmě nikdy v minulosti nebyl v jednom utkání více kreativní, nápaditý a úspěšný.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: 5 novinek z přestupového dění. Juventus i Fiorentina hlásí první posily

Kdybychom chtěli parafrázovat dokonalou českou pohádku S čerty nejsou žerty a bestovní hlášku kaprála, musel trenér jihoameričanů Carlos Alberto Parreira po zápase referovat šéfovi svazu něco ve smyslu: "Je to rebel. Nikoho nezranil, nikoho nezhmoždil, ale všechny nás zesměšnil..."

Vzít mu míč, to byl pro Brazilce úkol nad jejich síly. Vyprodaná aréna ve Frankfurtu bouřila a Zidane se nakonec po právu radoval, když zápas rozhodl jediný gól jeho krajana Thierry Henryho.

V dalším kole Francie vyřadila brankou právě Zidana Portugalsko a ve finále na penalty podlehla Itálii. U toho už fenomenální záložník nebyl, právě se sprchoval po hlavičce do hrudi Matterazziho. Ale to už je jiný příběh…

Podívejte se a přečtěte si také

BLOG: 11 TOP komentů fanoušků k zápasu Jablonec – Příbram. Pozor, obsahují vulgarismy
 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8718
 
ID: 8659
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře