RETRO: Nejkrásnější asistence historie Arsenalu. Fanoušci vybrali skvostné sólo Walcotta

05.04.2017 - 13:24:53

Pokud by měl Theo Walcott určit nejkrásnější moment ve své kariéře v Arsenalu, dost možná by vybral právě tuhle akci.

Nejen krásné góly jsou „kořením“ fotbalu. Fanoušci a sportovní fajšmekři možná ještě více ocení vydařenou přihrávku.

Ta, kterou předvedl před osmi lety v tuto chvíli služebně nejstarší hráč v kádru Arsenalu Walcott, patří a navždy bude patřit do „zlaté kroniky světového fotbalu“.

Ve čtvrtfinále Ligy mistrů tehdy nastoupil Arsenal na hřišti Liverpoolu. Po remíze 1:1 v prvním utkání potřeboval vyhrát nebo uhrát postupovou remízu 2:2 (či vyšší).

Šest minut před koncem se na oblouku vlastního pokutového území zhluboka nadechl právě Walcott a vyrazil dopředu. Bylo z toho jeho (zatím) životní sólo.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: Manuel Neuer, to je proti démonovi Hiquitovi slabý odvar. Doslova čajíček

Jako Usait Bolt prchal s míčem na noze k brance Liverpoolu. Na trase za sebou nechal čtyři protihráče, pátého vyřadil absolutně přesnou a skvěle načasovanou přihrávkou. Emmanuel Adebayor nemohl nedat.

Walcottovu asistenci vybrali fanoušci Arsenalu jako nejkrásnější v novodobé historii Premier League. A podle všeho právem.

Jen pro statistiky. Radost v táboře Gunnerů, kterou Walcott svým úžasným sprintem vyvolal, byla tehdy v roce 2008 předčasná. O minutu později poslal domácí Gerrard z penalty do vedení 3:2, které v nastavení pečetil čtvrtým gólem Babel.

BULVÁR: Ibra odhalil, jaké má plány až pověsí kopačky na rezavý hřebík v garáži