MIXÉR: Mladíci Anglie hrají Premier League jen výjimečně. Německo razí jinou cestu


22.03.2017 - 11:00:46

Proč se anglickému nárdnímu týmu v posledních letech nedaří prorazit na „velkých“ turnajích? Odpověď je prostá – mladí hráči nedostávají prostor v ligových klubech.  

 

Čísla nejsou politici, čísla nelžou. Níže přiložená čísla jasně dokumentují, proč reprezentace Anglie opakovaně selhává a není schopná se dostat do závěrečných fází evropských nebo světových šampionátů.

Srovnání s Německem ukazuje skutečnou „bídu“ anglické „přípravky“ pro budoucí A tým.

Posuďte sami.

Anglie i Německo mají hodně rozdílné výběry U21 pro následující přípravné a kvalifikační zápasy „jednadvacítek“.

Podívejte se a přečtěte si také

VÝBĚR: 15 penaltových králů všech dob v pěti nejlepších ligových soutěžích Evropy

V německém týmu jsou hráči, kteří mají dohromady celkem 1 137 startů v Bundeslize. Spousta z nich patří mezi ligové opory, hrají pravidelně, dávají góly.

Anglie sestavila kádr s fotbalisty, kteří mají v Premier League pouhých 206 zápasů.

„Je třeba dodávat více? Tato čísla mluví jasnou řečí,“ komentoval statistiky i nejpopulárnější fotbalový komentátor v Anglii Gary Lineker.

Nejvíce startů v anglickém výběru má Jack Grealish (foto výše), který zasáhl do 34 zápasů EPL. V této sezoně zatím žádný start nemá.

V kádru Německa má nejvíce bundesligových startů Matthias Ginter (foto výše). Ten v pouhých devatenácti letech už nastřádal 129 startů v ligové soutěží za Freiburg a Dortmund.

Prvaidelně hrají i další borci - Marc-Oliver Kempf (Freiburg), Leon Goretzka (Schalke 04), Max Meyer (Schalke 04), Yannick Gerhardt (Wolfsburg), Benjamin Henrichs (Bayer Leverkusen), Serge Gnabry (Werder Brémy).  

Jistě, pro některé to možná je „drobnost“. Ale výsledky obou zemí v posledních letech mluví jasně. Anglie nemá ve srovnání s Německem šanci. A výše uvedené rozhodně je jednou z příčin.

Podívejte se a přečtěte si také

VÝBĚR: 5 hvězd, které uspěly i v jiných sportech. Zářili v boxu, jezdí rally, wrestling

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8717
 
ID: 8658
 
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře