BLOG: Lerch pomáhal Plzni. Razítko tomu dal v posledních vteřinách. Tam se úplně odkopal


29.02.2016 - 19:51:53

Fanoušci Plzně tohle rádi neuslyší, možná něco poznamenají o sparťanském „lobby“ či „chátře“, ovšem tak to prostě je: sudí Lerch chtěl, aby Plzeň vyhrála.

 

Na hřišti pro splnění tohoto úkolu (není těžké se domýšlet od koho) toho udělal opravdu dost. Alespoň podle příznivce Liberce Jaroslava Kováře, který pro portál JenProFotbal.cz zaslal následující komentář k sudímu Lerchovi. 

DOPIS ČTENÁŘE: Lerch Plzni tlačil káru

Začněme tím, co je při analýze toho, co se v Olomouci stalo, zásadní.

Je třeba „rozdělit“ rozhodčího Lercha a jeho dva asistenty. Vezmeme jednoho po druhém.

Asistent 1: Jan Paták

1. Chyboval i jeden z nejlepších asistentů Synot ligy. Viditelné chyby byly dvě.

Situaci při druhé žluté pro Hálu (ne, vážně si nebudeme hrát na to, že kartu dostal Vepřek, dostal ji Hála) měl před sebou. Musel to vidět. A Lercha měl upozornit, že ho má vyloučit. Otázkou zůstává, zda mu Lerch nedal jasně najevo, že Hálu nevyloučí, i kdyby se Paták na hlavu stavěl.

2. Chyboval i ve druhém poločase, kdy špatně posoudil ofsajdovou situaci a zastavil v akci Plzeň. V tomto případě ale hrály roli centimetry, možná decimetry. Ano, chyba to byla, to je třeba říci bez ohledu na to, že Paták podává dlouhodobě vynikající výkony.

Podívejte se a přečtěte si také

ROZHODČÍ: 10 věrných sudích Romana Berbra aneb Armáda služebníků mocného estébáka

Asistent 2: Miroslav Fišer

Mávat Plzeň pro něho byl podle všeho dosavadní vrchol kariéry. Je nezkušený. V lize toho moc neodmával (dosud 6 zápasů) . Z toho vyplynuly obě situace, které jsou nyní mediálně propírané.

1. Neuznaný gól Plzně. Za tohle mu Roman Berbr „urve koule“. Ať už to bylo tak nebo tak, Fišer dostane flastr možná ze všech největší. A kvůli této situaci. Kdyby gól uznal (a je jedno, jestli míč celým objemem hřiště opustil nebo nikoliv), mohl to být (taky nemusel) pro hosty pohodový zápas. Ovšem Berbr tohle Fišerovi neodpustí. To ani náhodou.

2. Mávnutý neexistující ofsajd v závěru zápasu, to byla fatální chyba, po které by už si letos ligu neměl zamávat. Situace nebyla nikterak složitá, pohyb hráčů nebyl extrémně rychlý, ofsajd to nebyl v lepším případě o dva metry. Zda chtěl úmyslně pomoct Plzni nebo se jen kvůli nezkušenosti a rozhodně ne ideálnímu postavení situaci špatně posoudil, to už je fuk. Tohle byla buď brutální amatérština nebo vědomé ovlivnění. Obojí stačí na „výmaz“ z ligy.

Podívejte se a přečtěte si také

ROZHODČÍ: Česká sudí Jana Adámková je mezi deseti nejlepšími na světě. Respekt

Hlavní rozhodčí: Ondřej Lerch

V utkání nasekal mraky chyb. Ovšem ty ve prospěch Olomouce jsou všechny na vrub asistentů.

S výjimkou druhé žluté pro Hálu byly všechny „větší“ prohřešky“ Ondřeje Lercha ve prospěch Plzně.

Ne, nemáme na mysli penaltu ani vyloučení Radakoviče. Tyto verdikty možná vidí třeba fanoušci Olomouce (nebo pro Plzeň konkurenční Sparty) jako přísnější, nicméně Lerch je takto posoudit mohl.

Ke druhé žluté pro Hálu už toho bylo řečeno a napsáno dost (viz odkaz níže).

Co bylo z pohledu nezaujatého fanouška mnohem horší, byly „méně viditelné“ situace. V nich Lerch Plzni pomáhal. Po celý zápas. A přes to nejede vlak. Tak to prostě bylo. V závěru utkání bylo jeho řízení až skoro tendenční.

Podívejte se a přečtěte si také

BLOG: Lerch napsal do zápisu 2 LŽI! Pelto zasáhni! Tohle nemůže zbabělému lháři projít

1. Po celé utkání měl rozdílný metr v posuzování faulů, na hráče Olomouce byl přísnější.

2. Petržela dohrál po dvou tvrdých faulech bez karty, což vyznívá v kontextu žlutých pro Olomoucké v prvním poločase a v kontextu vyloučení Radakoviče jako vtip.

3. Vědomě odpískal neexistující útočný faul v posledních vteřinách, kdy se spíše měla kopat penalta za faul Hořavy.

4. Dobu hry ve druhém poločase nastavil o pouhé dvě minuty. Nastavovat se ale mělo jistě více. Ať už za prodlení při ošetřování nebo zdržení při vyloučení Radakoviče.

Kdo někdy fotbal pískal, hrál, musel jasně vidět, že Lerch chce, aby Plzeň vyhrála. A za tohle by měl tvrdě pykat.

Jaroslav Kovář, příznivec Liberce 

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8716
 
ID: 8659
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře