ROZHODČÍ: Legendární Rummenigge jako pokrytecký chameleon. Sudí jednou hájí, jindy haní


20.04.2017 - 12:12:45

Pamatuj si, oni tě potřebují jenom devadesát minut. Tuto stručnou poučku slyší každý začínající rozhodčí.  

 

Je lety prověřená. Naposledy její platnost v praxi ověřila kauza chybujících maďarškých rozhodčích v Lize mistrů, kdy především asistenti sudího Kassaie pokazili krásný zápas Real – Bayern.

Po utkání se na sociálních sítích a v tisku běsnili nejen fanoušci a hráči (více poškozeného) Mnichova, ale také jeho bafuňáři.

Ředitel Bayernu Karl-Heinz Rummenigge si nebral servítky. V jeho případě se mu ale kritika vrátila jako bumerang. Tvrdě, nemilosrdně a okamžitě.

Níže přikládáme citace, mezi nimiž je časový rozestup tří let. Jsou přesně o výše uvedeném. Když sudí klubu pomůže, je to v pořádku, jsou to přece jen lidí, chybují, nezaslouží hanu a poníže. Ovšem jakmile ublíží, je to jiná kávička.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: 5 novinek z přestupového dění. Blíží se kulový blesk na trase Chelsea - Real

Rummenigge v roce 2014, kdy Mnichov díky hrubým chybám rozhodčích vyhrál německý pohár:

„Je nesnesitelné, že rozhodčí, kteří nemají k dispozici video, zpomalené záznamy a matematické kalkulace, jsou veřejně ponižování a zostouzeni. Tohle se dít nesmí.“

Rummenigge v roce 2017 po vyřazení Bayernu z Ligy mistrů po chybách sudích: „Co předvedl sudí Kassai a jeho asistenti, to bylo šílenství. Jejich výkon, to byla jedna velká sračka. Zaslouží trest, vyřazení, byla to z jejich strany velká ostuda.“

Podívejte se a přečtěte si také

BLOG: Trenér Ancelotti naříká na sudí, na pádu Bayernu se ale podepsal i on sám
 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8718
 
ID: 8657
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře