PŘÍBĚH: Spoluhráč Messiho vzpomíná, jak Leo v šestnácti ztrapnil slavné parťáky z Barcy


01.04.2017 - 13:12:03

Francouzský záložník Ludovic Giuly vzpomínal na první společné setkání s Leo Messim. Je to fajný příběh.

 

Messimu netrvala cesta do prvního týmu Barcelony dlouho. Bafuňářům Katalánců bylo před lety jasné, že v La Massii roste talent, jaký tam dosud neměli.

Hezkou vzpomínku někdejšího hráče Barcelony přinesl španělský magazín Sport. V rozhovoru s novináři zavzpomínal někdejší francouzský reprezentant, jak to vypadalo na tréninku katalánského týmu, když dostal první pozvánku mezi „hvězdy“ Leo Messi.

Bylo mu tehdy šestnáct let. V kádru prvního týmu nastupovali Carles Puyol, Juliano Belletti a další hvězdy.

„Každému, kdo fotbalu rozumí alespoň z deseti procent, bylo při pohledu na toho vyzáblého klučinu jasné, že jednou bude psát historii fotbalu,“ říká Giuly.

Podívejte se a přečtěte si také

MIXÉR: Nejstupidnější tiket roku. Tenhle sázkař musel být na drogách, přišel o sto tisíc

Neuvěřitelná lehkost, s jakou tehdy mladíček Messi obcházel nejzkušenější matadory v týmu, byla pro hráče áčka frustrující.

Opět citujme Giulyho. „Kopali jsme ho tehdy pořádně. Všude, kam jsme mohli. Dostával neskutečně zabrat. Ale on se vždycky usmál, zvedl se a pak nás motal dál,“ vzpomíná Giuly.

Messi byl tehdy schopen obejít čtyři hráče a dát gól. „Všichni byli nervozní. Nic takového jsme do té doby nezažili. Byl to cizinec a dělal z nás blázny. Šli jsme do něho tvrdě, ale bylo to zbytečné. Messi nás všechny zabil,“ dodal Giuly.

Podívejte se a přečtěte si také

SERIÁL: 10x Messi, jak ho jistě neznáte. Deset zajímavostí z života argentinského boha

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8717
 
ID: 8660
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře