RETRO: Kterak Collina rozběsnil české fanoušky. Šílená penalta proti Česku na EURO 2000


15.04.2017 - 13:30:49

O jeden z nejsmutnějších večerů českých fotbalových fanoušků se v posledních letech postaral italský sudí Pierluigi Collina. Šílenou penaltou na EURO 2000.  

 

Češi tehdy nasotupili v zahajovacím utkání šampionátu proti domácím Nizozemcům. Obhajovali stříbrné medaile z Anglie, v kvalifikaci na šampionát neztratili ani bod.

V Amsterdamu sehráli vynikající zápas, Nedvěd nastřelil tyčku, Koller hlavou břevno. Všechno rozhodla 88. minuta.

Collina je ve fotbalových kronikách zapsán jako jeden z nejlepších rozhodčích všech dob. Ze svých přezdívek si mohl založit kartotéku: Fantomas, inspektor Kojak, UFO, Mimozemšťan.

Pozoruhodný byl i svými výroky na trávníku, často byl hlavním aktérem. „Jen dobrý rozhodčí má odvahu přijmout důležitá rozhodnutí. A pak je samozřejmě dost vidět,“ řekl tehdy v rozhovoru pro MF DNES.

Své pověsti dostál nadmíru. V předposlední minutě vzal zápas zcela do svých rukou.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: Ronaldo v roce 2009 znásilnil ženu a zaplatil jí za mlčení, píše německý deník

Po souboji Jiřího Němce a Ronalda de Boera odpískal pokutový kop. Ano, český obránce jemně soupeře zatahal, ale de Boer předvedl teatrální a nafilmovaný pád. Collina mu ho sežral i s navijákem. Domácí fanoušci bouřili nadšením, čeští hráči padali na trávník se slzami v očích. Pavel Nedvěd v kleče nechápal, co se právě stalo.

Frank de Boer, dvojče faulovaného, z penalty zápas rozhodl. „Fotbal je v tomhle zákeřný. Snažíte se hodinu a půl a najednou je v mžiku všechno pryč. A váš osud má přitom v rukou někdo jiný,“ hlesl po utkání brankář Pavel Srníček.

Podívejte se a přečtěte si také

ROZHODČÍ: Další krásná bembeřice píská v Polsku. Karolina se s hráči vůbec nemazlí

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8716
 
ID: 8660
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře