PŘÍBĚH: Andělský chlapec z chatrče. Za pomoc hráčům Chapecoense dostal Johan nový dům


15.02.2017 - 20:17:27

Jednou z nejtragičtějších sportovních událostí roku 2016 byl bezesporu pád letadla s brazilským týmem Chapecoense. Chlapec Johan Ramirez, který v místě havárie neohroženě pomáhal záchranářům, se nyní dočkal zasloužené odměny.

 

Letadlo se 77 lidmi na palubě se zřítilo v listopadu minulého roku. Nehodu přežili pouze tři hráči brazilského klubu, jeden člen realizačního týmu a další dva pasažéři.

Tragédie má však také svého hrdinu, Johana Ramireze. Brazilci mu neřeknou jinak než „Niño Ángel“ neboli „Andělský chlapec“.

Patnáctiletý mladík se společně se svým otcem jako první dostal k troskám havarovaného letadla a společně se záchranáři a hasiči se odvážně zapojil do záchranné akce.

Johan pomáhal nejen přímo na místě neštěstí, ale také pomohl navigovat záchrannou službu. Ta by se jinak k letadlu kvůli špatně dostupnému terénu v kolumbijských horách dostávala mnohem obtížněji.

Bez jeho včasné pomoci mohly být následky tragédie možná ještě horší.

Podívejte se a přečtěte si také

PŘÍBĚH: Kvůli rakovině přišel Jamie o nohu i profi smlouvu. Za Manchester ale válí dál

Zpráva o Johanově hrdinském počínání se rychle z Kolumbie roznesla po celé Brazílii i za její hranice.

Když se ve světových denících a televizních stanicích objevily obrázky a záběry velmi skromného příbytku (viz foto níže), ve kterém chlapec se svou rodinou doposud bydlel, zvedla se nebývalá vlna solidarity.

Díky štědrým dárcům tak od tohoto týdne bydlí Johan s rodinou v novém domku, jehož fasáda nese zelenou barvu, která symbolizuje domácí sadu dresů týmu Chapecoense.

Domek v malé vesnici Pantalio (přibližně deset minut pěšky od místa nehody) má tři pokoje, koupelnu, jídelnu a technickou místnost.

„Jsme rádi, že se nám to podařilo. Dům je krásný, má nádherné výhledy z oken. Johan a jeho rodina si ho rozhodně zaslouží,“ citovala média Isabelu Cristinu Bouhot, ředitelka nadace Compassion.

Právě s její pomocí se podařilo domek postavit.

Kolem vysadili dobrovolníci celkem 71 malých stromků a keříků. Přesně tolik lidí při havárii zemřelo. Šest přeživších pak „symbolizuje“ šest ovocných stromů.

 Stavební práce trvaly osm týdnů, o náklady se podělily různé nadace a dobrovolní dárci.

Podívejte se a přečtěte si také

PŘÍBĚH: Alan Ruschel, který přežil leteckou tragédii, znovu na trávníku. Uragán emocí
 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8719
 
ID: 8659
 
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře