DRESY: Jména na dresech neletí. Švédské fotbalistky je nahradily inspirativními citáty


03.03.2017 - 09:55:37

Švédské reprezentantky přišly s originálním nápadem. Jejich jména zmizela ze zadních stran dresů. Nahradily je motivační citáty.

 

Hráčky švédské reprezentace navléknou při příležitosti nadcházejícího Algarve Cupu sadu dresů s nepřehlédnutelnou novinkou.

Ze zadní strany dresů totiž zmizí tradiční jména hráček. Nahradí je inspirativní citáty od významných švédských žen.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČKY: Krasavice s kopačkami aneb TOP 10 fotbalistek, které by stály za maličký hřích

Například kapitánka týmu Lotta Schelinová zvolila hlášku z Twitteru političky Gudrun Scheymanové. Na jejím dresu stojí: „Nikdy se nedívej dolů na někoho, pokud to není z důvodu, že mu chceš pomoci zpět nahoru.“

„Dres národního týmu je důležitým symbolem, který nám neustále připomíná, že můžeme vyhrát jakýkoliv zápas, jakýkoliv turnaj,“ uvedla pro stránky švédské fotbalové asociace Schelinová.

O něco méně vznešený citát zvolila veteránka týmu Lisa Dahlkvistová. Vybrala si úderný tweet od popové zpěvačky Zary Larsson, která společně s producentem Davidem Guettou složila známou odrhovačku k loňskému Euru. Na dresu Dahlkvistové se píše: „Tak v sebe sakra věř!“ (mírně řečeno).

Magdalena Erikssová zase vyjádřila podporu všem ženám, které hrají fotbal v nelidských podmínkách. „Zvolila jsem slova moderátorky Agnes Lo Akerlindové, protože hraji fotbal i za všechny ženy, které takové štěstí nemají.“

„Doufáme, že inspirujeme lidi, aby se jeden za druhého postavili bez ohledu, kdo jsou a odkud pocházejí,“ uzavřela tisková mluvčí Niklas Bodellová.

Podívejte se a přečtěte si také

DRESY: Argentinský tým ADC má světový rekord. 50 klubových sponzorů na jednom dresu
 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8717
 
ID: 8660
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře