12.12.2016 - 11:17:16

Kdepak, Carlos Tevez ještě do „starého železa“ nepatří. Někdejší hvězda Manchesteru United, Citizens a Juventusu opět připomněl, že fotbal v jeho podání má pořád slušné koule.

V Argentině není větší šlágr než Superclásico - městské derby River Plate – Boca Juniors. Odvěcí rivalové z Buenos Aires si to opět rozdali v neděli večer.

Hrálo se stadionu River Plate. Zatímco v předchozích osmi zápasech nepadla víc než jedna branka, tentokrát to „jelo“ od začátku naostro.

Už v prvním poločase padly tři branky, devět minut před závěrečným hvizdem pak na světelné tabuli svítil stav 2:2.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: 92 států, jejichž fotbalisté skórovali v Premier League. Česko má už 10 střelců

Remízu ovšem odmítl Carlos Tevez. A udělal to nádherným způsobem. Chytrou střelou s falší poslal míč z dvaceti metrů přímo do šibenice. Domácí brankář byl naprosto bezmocný, hned věděl, že na tuhle ránu ani nemá cenu skákat.

Boca Juniors nakonec ještě jeden gól v nastavení přidala a vyhrála 4:2. V tabulce argentinské ligy se díky třem bodům Tevezův klub posunul na první místo.

Pokud jste na tomto utkání nikdy nebyli, tak nevíte, co je to vášeň pro fotbal. Když hraje Boca a River Plate, v Argentině se zastaví život.

Giganti, kteří mají neuvěřitelnou základnu fanoušků. Boku podporuje čtyřicet procent Argentinců, River Plate fandí 33 procent obyvatel země.

„Pokud jste na tomto utkání nikdy nebyli, tak nevíte, co je to vášeň pro fotbal," ví legenda Boky Martín Palermo. Clapík, který ve slavném derby nastoupil nespočetněkrát.

V hledišti při vzájemných zápasech to podle toho vypadá - 90 minut zní chorály, létají rachejtle a ohňostroje, vlají vlajky. Někdy to skončí pořádnou rvačkou.