BLOG: Je čas zásadně změnit Zlatý míč, šanci mají jen střelci gólů, tvrdí Philipp Lahm


13.01.2016 - 14:22:43

Obránce Bayernu a německé reprezentace Philipp Lahm jako jeden z prvních nahlas řekl, co si myslí většina fotbalistů. Zlatý míč se musí změnit.  

 

Ve svém sloupku pro portál goal.com se zamýšlí nad tím, proč je anketa Zlatý míč nespravedlivá a je pravý čas s tím něco udělat.

Z jeho povídání jsme připravili níže přiložený výtah.

Lahm o Zlatém míči

Za prvé chci, aby bylo jasné, že Ronaldo, Messi a Neymar jsou fantastičtí hráči. Zcela bez diskuse se dostali do konečného výběru mnohokrát oprávněně.

Já se ale ptám sám sebe: o čem hlasování vlastně je?

Samozřejmě, je to ocenění pro nejlepšího fotbalistu roku. Což znamená, že šanci má jen ten, kdo hraje na mezinárodní úrovni a má úspěchy.

Na tomto schématu není nic špatného. Dává smysl.

Podívejte se a přečtěte si také

MIXÉR: České hlasy. Kouč Pavel Vrba, kapitán Čech i novinář Hrabě volili Messiho

Jsem přesvědčen, že jen málo lidí, kteří volí, skutečně nad výběrem přemýšlí. Prostě dostanou kandidátku a volí. Nevolí nejlepšího hráče, ale toho, který byl „nejvíce vidět“. A jsme u sociálních sítí. Právě tam rotují nejznámější jména nejčastěji. Jsou všude.

Zlatý míč se stal odměnou pro Nejlepšího útočníka - střelce. To není zahořklý pohled obránce, ale neutrální a statisticky prokázany fakt.

Vyhrál jediný obránce Fabio Cannavaro, Zlatý míč mají také záložníci Lothar Matthäus, Zinedine Zidane (zapomněl na Nedvěda – pozn red.) Oba vyhráli před skutečným začátkem digitálního věku. Od roku 1963 a Lav Jašina nikdy nevyhrál brankář. Jen Oliver Kahn a Manuel Neuer se dostali na stupně vítězů.

Sumárum: Zlatý míč mohou nyní získat jen hráči, kteří střílí góly.

Podívejte se a přečtěte si také

VÝBĚR: 10 legend, které marně doufaly, že dostanou Zlatý míč. Hvězdy jim ale nepřály

Samozřejmě, okamžik, kdy se míč spadne do sítě, je fascinující. Děti motivuje. Náš sport potřebuje střelce, hrdiny. Ale fotbal je mnohem více než jen okamžik gólového triumfu. Fotbal je týmová práce, jednota, obrana, pomoc, oběť.

FIFA by měla vyhlašovat čtyři kategorie. Nejlepší brankář, obránce, záložník a útočník. Opravdu si nemyslím, že jediný hráč musí být nejlepším hráčem světa.

V roce 2015 byl Lionel Messi zaslouženým vítězem mezi nejlepšími útočníky. Gratuluju.

Podívejte se a přečtěte si také

VÝBĚR: 7 TOP výroků posledních dnů. Messi poprvé potvrdil, kde skončí svoji kariéru

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8718
 
ID: 8657
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře