KLUBY: Gattuso přepíše dějiny. Jeho tým spadne, přestože dostal nejméně gólů ze všech


04.05.2017 - 14:44:03

V Itálii se odehrává anomálie, která nemá v dějinách fotbalu obdobu. Z ligové soutěže spadne tým, který dostal ze všech klubů nejméně branek.  

 

Pohled na tabulku mluví jasně.

Pisa, tým vedený trenérem Genarro Gattusem, je jen vláseček od sestupu. Po odpočtu čtyř bodů (za neplacení daní a finanční hospodaření) je Pisa předposlední.

Do konce zbývají tři kola, Pisa ztrácí na „barážovou“ devatenáctou pozici sedm bodů. Prakticky neřešitelný problém. Aby se klub zachránil, musel by se stát zázrak.

Bude to poprvé v historii italských ligových soutěžích, a podle všeho také všech světových lig, kdy sestoupí tým s nejlepší obranou.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: Nejstaršímu soupeři Gigi Buffona táhne na šedesát, nejmladší ani není plnoletý

Ano, je to tak. Pisa dostala ve 39 kolech druhé italské ligy pouze 29 branek. Více gólů inkasovaly všechny ostatní týmy, a to docela výrazně.

Aktuálně první Spal inkasoval 36 branek, druhá Verona 38. S výjimkou Pisy žádné jiné z dvaadvaceti mužstev nemá v kolonce „obdržené branky“ nižší číslo než 34 (Spezia).

Bez diskusí s tím souvisí styl, který praktikuje legendární Gattuso. Beton, beton a zase beton.

Pro ilustraci dodáváme konkrétní příklady. V utkání Pisy padlo jen 4x v celé sezoně 3 a více branek. Tři branky ve dvou zápasech, čtyři góly v jediném (remíza 2:2 v Perugii), výjimkou pak bylo utkání s Ascoli, které Pisa v únoru 2017 vyhrála 4:2.

Devět mačů Pisy skončilo bezbrankovou remízou, v patnácti padl jeden gól. Jedinkrát Pisa prohrála 0:2, zbylá utkání skončila remízou 1:1.

Podívejte se a přečtěte si také

KLUBY: Levante ohromilo své fanoušky. Věrní příznivci dostanou permanentku zadarmo

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8718
 
ID: 8658
 
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře