FANS: Fotbalové tribuny čeká zářivá revoluce. Dánský expert vyvinul bezpečnou světlici


22.12.2016 - 11:29:07

Fotbalové stadiony by se už brzy mohly opět rozjasnit úchvatnou září světlic. Dánští experti vyvinuli „bezpečnou“ pyrotechniku.  

 

Fanoušci ligového klubu Bröndby i zástupci dánského fotbalového svazu před časem oslovili experta na pyrotechniku Tommyho Cordsena s žádostí, aby jim pomohl vyvinout speciální světlici, kterou by mohli používat při fotbalových zápasech.

Moc dlouho to ani netrvalo, první prototyp už odborník se svým týmem dokázal připravit za necelý rok od začátku projektu.

Jeho světlice září jako každá jiná, ovšem ve srovnání s „klasickými“ má jednu obrovskou výhodou, klíčovou pro to, aby ji mohli fanoušci používat na tribunách bez omezení. Světlice totiž spaluje při mnohem nižší teplotě než je obvyklé.

„Nebezpečí požáru i zranění diváků je prakticky nulové. Skrz plamen můžete klidně dát ruku, neublíží,“ prohlásil Cordsen.

Jeho práci pochválil šéf bezpečnosti Bröndby Mickel Lauritsen. „Chtěli jsme produkt, který by zcela nahradil aktuální pyrotechnické výrobky, které se dnes běžně používají, ale na stadionech nejsou kvůli bezpečnosti povoleny. Tato novinka, zdá se, naše požadavky splňuje,“ prohlásil Lauritsen.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: 2016 - rok Cristiana. Jako první v historii fotbalu vyhrál CR7 5 velkých trofejí

Nová světlice nyní po ročním vývoji čeká jen na razítko dánského fotbalového svazu. Pak by se stadiony v severské zemi mohly konečně rozzářit jako turecké fotbalové chrámy. A nejen dánské, ale klidně všechny v Evropě.

Novou bezpečnou světlici lze samozřejmě bez problémy vyrábět v různých barvách tak, aby si je fanoušci mohli pořizovat podle klubových barev.  

Podívejte se a přečtěte si také

ZAJÍMAVOST: Španělské kluby vládnou světu. Tady je 12 důkazů pro pochybovače

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8716
 
ID: 8660
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře