TRENÉŘI: Do Číny v pětadvaceti? To mi vážně hlava nebere, nechápu to, říká Klopp


26.12.2016 - 19:10:57

Kouč Liverpoolu potvrdil, že se nebojí říkat nahlas to, co si spousta jiných jenom myslí. 

 

Kdepak, časy, kdy do Číny chodili hrát pouze „vysloužilci“, definitivně skončily. Asijské kluby už kupují opravdové hvězdy v nejlepším věku.

Odchod Oscara z Chelsea do Šanghaje je toho zářným příkladem.

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp prohlásil, že tyto přestupy nikdy nepochopí. „Sílu čínský peněz musíme respektovat, ale já tyto hráče nechápu,“ řekl Klopp.

Podívejte se a přečtěte si také

TRENÉŘI: 10 hlášek Johna Uličného. Populární kouč rád bavil fanoušky, hráče i novináře

On sám by se nikdy podobně rohodnout nemohl. „Vážně nemám tušení, proč se takto Oscar i další rozhodli. V tuto chvíli určitě není čínská liga takovou soutěží, do které by mladí fotbalisté chtěli jít hrát. Zbývá jediný způsob, jak je přivést a tím jsou peníze,“ dodal Klopp.

Německý trenér soudí, že pro hráče z „menších“ evropských lig je Premier League něco podobného jako je Čína pro některé hráče TOP soutěží. „Je tu ale rozdíl. Do Premier League chce každý nejen kvůli penězům,“ říká trenér Liverpoolu.

On sám by ve svém kádru nikdy nechtěl fotbalistu, který by přišel jenom kvůli velkému platu. „Takoví hráči nedají do zápasu srdce. A právě to mnohdy rozhoduje. Jakmile nehrajete srdcem, nikdy nemůžete nic vyhrát.“ 

Podívejte se a přečtěte si také

TRENÉŘi: Potřebuju sperma Zlatana, Ronalda, udělám mančaft snů. Norský kouč baví svět

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8719
 
ID: 8659
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře