ROZHODČÍ: Další krásná bembeřice píská v Polsku. Karolina se s hráči vůbec nemazlí


15.04.2017 - 07:53:17

Svět rozhodčích, to není jenom Královec, Paták, Collina nebo Robert Henn. Pískají také krásné holky. Jedna z nich běhá v Polsku.  

 

Karolina Bojar je u severních sousedů hodně populární. Po roce pískání se dostala až do televizního vysílání, kde se s diváky podělila o zážitky z nižších soutěží, které rozhoduje.

Odmaturovala vloni,  studuje na Jagellonské univerzitě, letos v září bude mít dvacet, píše články na portálu o cvičení, zdravé výživě a sportovní psychologii. Tu ostatně potřebuje, znalosti využívá na trávníku každý týden.

Píská amatérské soutěže v Krakowě, ovšem plány má velké, s pískáním by se chtěla dostat co nejvýše.

Pro krásku byly hodně „bolestné“ poslední zápasy Ligy mistrů. Coby fanynka Bayernu Mnichov a Barcelony docela trpěla.

K pískání se dostala i díky tomu, že má „píšťalku“ v genech. Její dědeček Czesław Piszczek odřídil na nižších úrovních více než 1300 zápasů. „Ale rozhodla jsem se sama. Nijak mě nepřemlouval. Ani nemusel. Lákalo mě to delší dobu,“ popisuje začátky Karolina pro polský deník Gazeta.

Zážitků má za rok kariéru hodně. „V jednom zápase jsem u rohu šlápla do kravského lejna, jindy měla konflikt s trenérem, že mě muselo být slyšet kilometr daleko, jak jsem ječela. Na jedné vesnici přišli fanoušci, abychom začali dřív, protože v osm zavírá obchod a oni musí nakoupit pivo.“

Když Karolina píská, na trávníku je rozhodně klidnější atmosféra. Nejčastěji slovo, které Poláci při fotbale používají, prakticky slyšet není. Kurva, to se prostě nehodí, když píská krásná dívka.

„Jasně, dávají si pozor. Ale občas jim nějaké sprosté slovo a nadávka ujede. Omlouvají se. Ale nejsem žádná princezna, něco unesu. Horší je, když se začnou vztekat nebo kopat dorostenci. Jejich chování je často za hranou,“ vysvětluje Karolina.

Ambice má velké. Jednou by se chtěla dostat do profesionálních soutěží. „Ano, je to můj sen. Pokud nemáte velké cíle, nic nedokážete. Vzory nemám žádné, prostě sleduju rozhodčí, jak pískají, kde se pohybují, jak se chovají, jaká mají gesta. Věřím, že kdy se budu snažit pískat co nejlépe, mám dobré šance se dostat výše.“

Předpoklady má. Minimálně fyzicky je připravená na vynikající úrovni. Ještě nedávno závodně běhala osmistovku i delší tratě. Vyhrála i několik středoškolských závodů regionu. „Z běhání mám pro fotbal dobrý základ. Trénovala jsem pětkrát týdne. V dešti, větru, chladu, horku. Takže v tomto směru mám dobrou přípravu na zápasy, které se hrají v různém počasí,“ říká sudí.

Podívejte se a přečtěte si také

ROZHODČÍ: Krásná Amy vyměnila přehlídková mola za dres sudího, podpatky za kopačky

Lásku k fotbalu sdílí s přítelem, také on píská. Společně se oba snaží při svých zápasech důsledně řešit simulanty. „To je mor fotbalu. Už žáčky jejich trenéři učí jak nejlépe spadnout, aby to sudí pískl. Blbé taky je, že spousta hráčů vůbec nezná pravidla a pak se diví, proč pískám nějaký přestupek.“

Ne všechny zápasy zvládla na výbornou. „Jistě, je přece normální, že začínající sudí to nemá úplně jednoduché. Už mnohokrát ale přišli oba trenéři a poděkovali za výborný výkon. To je nejlepší odměna pro rozhodčího,“ uzavírá krásná Karolina.

Podívejte se a přečtěte si také

ROZHODČÍ: Valašsko má novou růži v trní. Sudí Kovářová zaujala upřímnou omluvou za chyby

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8719
 
ID: 8657
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře