MIXÉR: Za 15 let zpronevěřili fotbaloví korupčníci neuvěřitelných 128 milionů dolarů


27.04.2017 - 20:23:10

Drzost fotbalových bafuňářů nezná mezí. Když se u koryta hlasitě chrochtá, nemůže to dopadnout dobře.

 

Korupce, neznámé účty, podezřelé platby. Hospodaření činovníku organizace CONMEBOL (jihoamerická obdoba evropské UEFA), to byl ráj korupčníků.

Po vypuknutí skandálu Seppa Blattera ve FIFA se podobným způsobem otřásly také fotbalové organizace v Africe i jižní Americe.

Tehdejší prezident jihoamerické konfederace Nicolas Leoz (na snímku) okamžitě odstoupil, oficiálně ze zdravotních důvodů.

Zainteresovaní však tušili, že chlapík je možná zdravý jako řípa, jen prostě není úplně čistý.

Jeho nástupce Alejandro Dominguez jako první věc po svém příchodu do funkce pozval auditory renomované společnosti Ernst & Young. Ti dlouhé měsíce zkoumali a prověřovali finanční toky pod předchozí vládou bafuňářů v období 2000 - 2015.

Výsledek auditu zveřejnili v tomto týdnu. A byl šokující. Posuďte sami, vybíráme několik zásadních informací ze zprávy Ernst & Young

Na různé osobní účty Nicolase Leoze (byl prezidentem 27 let) během posledních patnácti let jeho vlády „odteklo“ 26,9 milionů dolarů.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: Psychopat Barton má utrum. Za 10 let podal 1260 sázek, dostal 18 měsíců natvrdo

Audit zjistil platby ve výši 58 milionů dolarů, aniž by tyto platby měly v účetnictví jakékoliv doklady a dokumentaci.

Více než 33 milionů dolarů odešlo na neidentifikované účty, dalších 10,4 milionů na „podezřelé společnosti bez jakéhokoliv plnění“.

„Slibovali jsme otevřenost, dnešním dnem tento slib plníme. Děly se tu neuvěřitelné věci a lidé za ně zodpovědní musí nést následky,“ konstatoval nový šéf CONMEBOL Alejandro Dominguez.

Osmaosmdesátiletý Leoz byl už předloni obviněn z korupce vyšetřovali Spojených států amerických, momentálně žije v Paraguayi a snaží se zamezit svému vydání do USA.

Podívejte se a přečtěte si také

KLUBY: Real nekompromisně odebral 357 fanouškům permice. Prodali lístky nepřátelům

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8717
 
ID: 8660
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře