RETRO: Byl mrazivý prosinec 1994. Juventus sledoval zrození legendy Del Piera

01.12.2016 - 17:10:45

Bylo bude dvacet, u nohou mu ležela půlka Turína a mladíček Alessandro Del Piero právě exkluzivně nastartoval svoji hvězdnou kariéru.

Legenda Juventusu oslavila v listopadu krásných 42 let. Na jeho počest přinášíme nádherný moment z počátků jeho kariéry.

Jeho branka proti Fiorentině z roku 1994 patří mezi klenoty celé historie italské nejvyšší soutěže.

Juventus tehdy v mrazivém prosincovém odpoledni vypustil první poločas a prohrával 2:0. Po změně stran ale dvakrát udeřil Gianluca Vialli a zápas směřoval k remíze. Pak se do toho vložil právě Del Piero.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: Ronaldinho dojal Brazilce. Nabízí zdarma své služby, chce pomoci Chapecoense

Tři minuty před koncem si naběhl na předlouhý centr z poloviny hřiště a nádherně zápas z voleje rozhodl. Všem, kteří tuto parádu viděli na vlastní oči, spadla čelist.

Bylo jim jasné, že se před nimi píše historie, rodí se hvězda.

VÝBĚR: 20 nejdražších posil všech klubů Premier League. Jak naplňují očekávání?