ROZHODČÍ: Bastard, který nás připravil o titul. Tak vzpomínají fanoušci Leedsu na sudího


19.04.2017 - 19:34:48

Dlouhých 46 let vzpomínají fanoušci Leedsu na den, kdy je podle jejich mínění připravil rozhodčí o titul. Sudí ale tehdy rozhodl správně.

 

V sedmdesátých letech patřil Leeds mezi nejlepší týmy starého kontinentu. V sezoně 1970/71 hrál až do posledních kol o titul. Nakonec vyhrál Arsenal a příznivci Leedsu jsou dodnes přesvědčeni, že za to mohl sudí Ray Tinkler (na snímku).

V dubnovém utkání tehdy nastoupil Leeds proti WBA. Ve druhém poločase padla jediná branka, která dostala hosty do vedení 2:1.

Vstřelil ji Jeff Astle za kuriózních okolností. Nejprve Tony Brown zblokoval přihrávku na vlastní polovině a od jeho nohy směřoval míč na polovinu WBA. Tam stál v jasné ofsajdové pozici jeho spoluhráč Colin Suggett.

V tu chvílí zvedl praporek (tehdy ještě) pomezní rozhodčí. Mával ofsajd jako na nádraží, ovšem hlavní Tinkler dal Brownovi pokyn, aby pokračoval ve hře, protože Suggett nejevil snahu hrát, navíc byl od míče nejméně deset metrů.

Z dnešního pohledu zcela jasná situace, sudím správně vyřešená.

Brown postupoval sám na branku a teprve poté v souladu s pravidly přihrál Jeffovi Astlemu, který rozhodl zápas střelou do prázdné branky.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: 5 novinek z přestupového dění. Blíží se kulový blesk na trase Chelsea - Real

Na Elland Road propuklo peklo. Hráči Leedsu okamžitě atakovali rozhodčího, na trávník vtrhlo několik desítk fanoušků, nastala velká mela. Řešit ji museli nejen pořadatelé, ale nakonec i policisté.

Rozhodčí Tinkler ale trval na svém. „Byla to jasná situace, Sugget nemohl a nechtěl hrát. Hned jsem pomeznímu dal signál, aby praporek sundal. Problém byl v tom, že dál nesledoval hru, ale zůstal stát u půlky. A hráči Leedsu se domnívali, že je hra přerušená,“ vpomínal po letech rozhodčí Tinkler.


Pro Leeds měla prohra fatální následky. V boji o titul s Arsenalem mu body chyběly, navíc v další sezoně nemohl kvůli chování diváků hrát čtyři zápasy na domácím hřišti.

Rozhodčí Tinkler od té doby nikdy zápasy Leedsu nepískal. A pro fanoušky klubu zůstane navždy „bastardem, který nás připravil o titul“.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: Legenda se loučí. Terry napsal fanouškům Chelsea emotivní dopis, i slzičky ukáply

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8719
 
ID: 8659
 
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře