STADIONY: Atlético obětovalo čínskému sponzorovi název nového stadionu. Bude to Wanda


10.12.2016 - 11:53:05

Kam čert nemůže, tam nastrčí Číňana. O fotbale to platí v poslední době dvojnásob. Atlético Madrid obětuje čínskému sponzorovi i název nového stadionu. 

 

V moderním chrámu nastoupí poprvé Atlético v roce 2017. Jeho název Estadio Wanda Metropolitano ale fans klubu rozděluje.

Na jedné straně všichni mimořádně pozitivně vnímají název na původní stadion desetinásobného španělského mistra, na straně druhé nesou nelibě čínského sponzora.

Společnost Dalian Wanda Group vlastní dvacet procent klubových akcií a patří mezi největší sponzory Atlética.

„Náš nový domov v sobě kombinuje krásnou historii i pespektivní budoucnost,“ komentoval nový název stadionu prezident Enrique Cerezo.

„Metropolitano vzbudí emoce a sentioment u starších fans. Budu moct říct dědovi, že jsem hrál na Metropolitanu,“ řekl Fernando Torres, který se vloni do klubu vrátil.

Podívejte se a přečtěte si také

KLUBY: Španělé v pohárech totálně drtí zbytek Evropy. Všech 7 týmů postupuje dál

Luxusní stadion bude mít kapacitu 67 000 míst. Původně měla být stavba dokončena už vloni, práce se ale výrazně protáhly. Po vzoru moderních fotbalových arénu bude mít „fasádu“, u které bude možné měnit barvu.

Další změnou bude úprava klubového znaku. Ta je ale spíše jen kosmetická, což dokládá obrázek níže.

Fanouškům se ale změny nezamlouvají. V průzkumu sportovního deníku AS téměř 80 procent respondentů název s čínským sponzorem a spolumajitelem klubu odmítá.

Podívejte se a přečtěte si také

VÝBĚR: 11 lákavých dobrot, které fotbaloví fanoušci baští na světových stadionech

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8717
 
ID: 8659
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře