BLOG: Antonín Barák (zatím) nikam nepřestoupil. LuftJarda Tvrdík zbrkle předbíhá dobu


02.02.2017 - 13:18:49

Prodali jsme Tondu Baráka za osmdesát milionů do Udine. O bombastickém transferu informoval šéf Slavie jako o hotové věci. Jaroslav Tvrdík ale předbíhá dobu.

 

Žádný přestup se (zatím) neuskutečnil. To je zatím jediná věc, kterou lze považovat za prokázanou.

Portál transfermarkt vede Baráka stále jako hráče Slavie. O žádném přestupu a třeba následném hostování ve Slavii ani zmínka. A jelikož přestupní okno skončilo, není pochyb, že „podpisy“ na přestupu žádné nejsou.

Tvrdík tak trochu podle všeho předběhl dobu.

Ano, je prakticky jisté, že Barákův agent a Udine se skutečně se Slavií dohodli.

Stejně tak je ale vysoce pravděpodobné, že kromě ústní dohody nemá Tvrdík od Udine žádné písemné garance o zaplacení krásných osmdesáti milionů. Na tak obrovské peníze žádný klub bianco šek nevypíše.

Podívejte se a přečtěte si také

HRÁČI: 11 přestupů LAST MINUTE. Mamadou Sakha unikl z klatby Jürgena Kloppa

Pokud přesun nadějného hráče do Itálie prezentuje Tvrdík jako „uzavřenou a hotovou záležitost“, tak trochu si lže do kapsy. Či spíše možná chlácholí „kapsy čínských majitelů“.

Do léta zbývá půl roku. Dost dlouhá doba na to aby Barák ztratil formu, místo v sestavě, případně se zranil. Nedejbože vážně.

Byť v Česku jistě není jediný fanoušek, který by mladému a perspektivnímu hráči životní přestup nepřál, bylo by rozhodně zajímavé sledovat, co by se v takovém případě (třeba kdyby si Barák přetrhl křížový vaz v koleni) stalo.

Osmdesát milionů za fotbalistu na dlouhodobé marodce by Italové tahali jen stěží. A už vůbec ne „najednou“, čím se chlubil Tvrdík.

Otázka také je, jak se s tím vším vyrovná mladý fotbalista. S vědomím, že když se zraní, může o přestup přijít, se mu nebude hrát úplně ideálně.

LuftJarda bohužel podlehl nutkání vidět své jméno (či fotečku) na titulních stránkách. Svého hráče dostal pod extrémní tlak. 

Podívejte se a přečtěte si také

PŘÍBĚH: Hráč Premier League udělal fanynce dítě a okamžitě požádal o přestup

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8718
 
ID: 8658
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře