FANS: Angličané, těště se. Na MS vás čeká krev, bolest a slzy, vzkazují ruští hooligans


16.02.2017 - 11:24:22

Bude to festival násilí. Dokument BBC ukazuje, že světový šampionát v Rusku skupiny tvrdých ruských ultras využijí pro demonstraci své síly.  

 

BBC2 připravila dokument Russia’s Hooligan Army. V něm předpovídá tvrdé a krvavé střety fanoušků na MS 2018 v Rusku.

Britští novináři vyzpovídali jednoho z ruských organizátorů násilných střetů na EURO 2016. V Marseille se tehdy porvaly početné skupiny Rusů a Angličanů. Tekla krev. A podle všeho poteče v Rusku zase.

„V Marseille jsme svoji misi splnili na sto procent. A totéž se od nás očekává i příští rok,“ cituje BBC fanouška ze skupiny Gladiators Spartak Moskva. Chuligán známý jako „Vasilij Killer“ zároveň naznačil, že jejich „práci“ posvětilo nejvyšší vedení v Kremlu.

Podobně v dokumentu mluví také Denis, který vede skupinu „Orel Butchers“. Ani on nechyběl v Marseille a jeho parťáci už teď tvrdě cvičí, aby byli na MS 2018 připraveni. „Pokud Angličané přijedou, něco se semele. To je jisté. Na sto procent.“

Podívejte se a přečtěte si také

FANS: Sergio, dej mi dres, dostaneš na oplátku dobrotu. Fanoušek uspěl, Ramos ho slyšel

O tom, že ruští hooligans čekají „vítězné bitvy“, Denis vůbec nepochybuje. „Máme převahu v organizaci. Oni jsou jako jehňata, která jdou na porážku. Nemají vedení, nemají organizaci. Nebudou mít šanci. Taktiku pouličního boje ve městě, tu dokonale ovládáme a trénujeme. Pro některé to bude svátek fotbalu, pro jiné festival násilí,“ dodal Denis.

Jedinou možností, jak nepokoje a rvačky eliminovat, je i podle něho absolutní eliminace vůdců skupin ultras před začátkem šampionátu. „Pokud všechny vůdce nezamknou a neizolují lidi schopné organizovat druhé, bude problém.“

Podívejte se a přečtěte si také

FANS: Dva mladíci podnikli šílenou výpravu na střechu Emirates Stadium. Tohle natočili

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8716
 
ID: 8657
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře