BLOG: 5 kroků k očistě českého fotbalu aneb Noční můra estebáka Romana Berbra


10.05.2017 - 15:13:04

Zní to jako sci-fi. Nicméně v případě splnění níže uvedeného by jistě mohl český fotbal projít restartem k byť ne třeba úspěšným, ale rozhodně čistějším a průhledným zítřkům.  

 

1. Odříznout FAČR od státních dotací. Odstupující ministryně Valachová to už ostatně udělala. A je to krok zcela správným směrem.

2. Peníze na mládež od státu nechť kluby dostávají přímo v závislosti na počtu svých týmů (či na počtu hráčů), které vysílají do soutěží. Prostě a jednoduše na každého žáčka/dorostence určitou částku, odvislou od toho, zda klub hraje okres/kraj/divizi/ligu.

Podívejte se a přečtěte si také

BLOG: Tvrdík versus Berbr. Jako kdyby Chramosta vyzval na souboj Klička

3. Investiční dotace ze státního rozpočtu nechť směřuje ministerstvo školství přímo na okresní fotbalové svazy podle jednoduchého klíče: určený balík rozdělit na každý OFS v přímé úměře podle počtu aktivních hráčů v každém okresu. Na „místní“ úrovni je totiž na spravedlivost rozdělování peněz mnohem víc „vidět“ a kontrola je snadnější než „ve tmě pod svícnem“, kde podle všeho dotace rozdělovali Pelta s úřednicí ministerstva Kratochvílovou.

2. Sponzoři FAČR i reprezentace by měli další podporu podmínit absolutní „revolucí“ v českém fotbale. Tedy odstoupením Berbra, Starky, Liby a všech lidí spojených byť jen náznakem s korupcí a pochybnými praktikami ze všech funkcí ve strukturách asociace.

3. Změnit princip voleb ve fotbalovém dění. Nápad projektu Čistý fotbal, že by „volební právo“ měly mít všechny kluby v České republice, rozhodně logiku má. V současné době by jistě nebyl prakticky žádný problém připravit volební systém přes internet tak, aby byly volby zcela průhledné, čisté, spravedlivé a transparentní.

Podívejte se a přečtěte si také

VIDEO: 16 geniální gólů fotbalové historie. Padly jen díky výjimečné kreativitě střelců
 

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8717
 
ID: 8658
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře