MIXÉR: 46 hráčů musí OKAMŽITĚ k holiči. Posílají je tam kvůli islámu bafuňáři SAE


15.02.2017 - 11:26:24

Pokud si chtějí fotbalisté vydělávat velké peníze fotbalem v některé z arabských zemí, musí si dát pozor na to, s jakým účesem chtějí hrát.  

 

Zní to bláznivě, ale je to tak. Fotbalový svaz Spojených arabských emirátů zveřejnil jména 46 !!! hráčů, u kterých shledal „vady“ na jejich účesech. Borci musí k holiči, jinak jim hrozí zákaz činnosti.

Jsou mezi nimi i evropským fanouškům známí fotbalisté, problém má například Asamoah Gyan, který momentálně hraje Al-Ahli v Dubaji. V jeho případě bafuňářům vadí, že má část hlavy oholenou a další nikoliv.

V islámských zemích jsou zcela běžné předpisy i pro mužské účesy. Například v Iránu nechala vláda zpracovat speciální katalog „vhodných“ účesů.

Podívejte se a přečtěte si také

VÝBĚR: Nejlepší jedenáctka hráčů s šílenými sestřihy. Na hlavě komedie, ale váleli

Fotbalovou veřejnost před časem zaujalo video z fotbalové ligy v Saudské Arábii. Rozhodčí tam před zápasem kvůli nevhodnému účesu zakázal nastoupil brankáři klubu Al Shabab. Gólman Waleed Abdulláh se těsně před nástupem nakonec nechal ostříhat.

Fotbalový svaz Spojených arabských emirátů v souvislosti s téměř padesáti hráči napsal, že jejich účely nesplňují „etické“ požadavky.

Plejeři s tím neprodleně musí něco udělat. Pokud výzvu „k nápravě“ neposlechnou, hrozí jim disciplinární řízení, v krajním případě pak zákaz činnosti.

Podívejte se a přečtěte si také

VIDEO: Brankář se musel kvůli islámu ostříhat. Sudí ho s jeho účesem odmítl pustit hrát

Jako obvykle v podobných případech, i přísný režim připouští „výjimky“, které potvrzuji pravidlo. Velká ikona arabského fotbalu Omar Abdulrahman, reprezentant SAE a vítěz ankety asijský fotbalista roku 2016, se stříhat nemusí.

Hráč Al Wahdy Suhail Al-Mansoori, který nosí prakticky stejný účes, ovšem dostal rozkaz, aby se okamžitě ostříhal. Srovnání jejich fotek najdete na níže. 

Slušný blázinec, co ?

Podívejte se a přečtěte si také

ZÁBAVA: Bažanti akademie Boca Juniors trpí. Mazáci je ztrapňují, musí nosit šílené účesy

 

Sdílejte tento článek

 

ID BOTTOM: 8717
 
ID: 8659
 
 
TEST 
 
 
 
 
 

Facebook komentáře